راهنمای طلاق

مشاوره حقوقی در واتساپ خانواده طلاق مهریه نفقه

در دنیای امروز تکنولوژی حرف اول را می‌زند و همانطور که می‌دانید همه چیز با توجه به تکنولوژی، جهش پرسرعتی گرفته است.

یکی از شاخه‌های تکنولوژی که نقش بسیار زیادی در زندگی ما دارد و ساعت‌ها از وقت ما را صرف خود می‌کند فضای مجازی و اینترنت است. همین حالا که شما این متن را مطالعه می‌کنید، در حال استفاده از اینترنت هستید.

نوشته های مشابه

فضای مجازی و اینترنت با زندگی ما به گونه‌ای گره خورده که بسیاری از کارهای ما از طریق پلتفرم‌های مجازی و بستر اینترنت صورت می‌گیرد به عنوان مثال استفاده از سرویس تاکسی آنلاین، خرید بلیط‌های مختلف، خرید و فروش اجناس و غیره. حتی امکان دارد ما از طریق این بسترها برای خود کسب درآمد نیز بکنیم.

حال شغل وکالت و مشاوره حقوقی نباید از این غافله عقب بماند و وکلا و کارشناسان حقوقی باید خود را با این پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن همه چیز وفق داده و برخی از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه دهند.

با فیلتر شدن تلگرام، این اپلیکیشن واتساپ بود که بسیار در میان ما ایرانیان جا افتاد و به استفاده همگانی رسید.

سامانه طلاق 24 این امکان را فراهم کرده است تا برخی از خدمات خود را مانند مشاوره حقوقی از طریق فضای مجازی و در اپلیکیشن واتساپ ارائه دهد تا بسیاری از افرادی که توانایی مراجعه حضوری با وکلا و کارشناسان این سامانه را ندارند و یا تنها یک سوال حقوقی دارند و یا حتی افرادی که می‌خواهند خیلی فوری پاسخ سوال حقوقی خود را دریافت کنند بتوانند با بهترین وکلا و کارشناسان حقوقی ارتباط برقرار کنند.

حالا که متوجه شدید سایت طلاق 24 در برنامه واتساپ نیز خدمات مشاوره خود را ارائه می‌دهد ممکن است با این سوال موجه شوید که آیا دریافت مشاوره حقوقی در واتساب طلاق 24 نیاز به ارائه مدارکی خاصی دارد؟

در جواب باید گفت که در مشاوره حقوقی آنلاین نیازی نیست مدارک خاصی ارائه دهید تنها از شما خواسته می‌شود که عکس شناسنامه یا کارت ملی خود را برای وکیل بفرستید و یا اگر وکیل و مشاور حقوقی لازم دانست تصویر اسناد و مدارک و یا صفحات پرونده را برای او ارسال کنید.

وکلا و کارشناسان طلاق 24 با تخصصی که در زمینه حقوق خانواده و طلاق دارند می‌توانند به بهترین شکل به شما در این مورد راهنمایی دهند پس با خیالی راحت اقدام به دریافت مشاوره حقوقی از کارشناسان ما کنید.

دریافت مشاوره حقوقی در واتساپ

مشاور حقوقی چه کسی است؟

برای آن که بتوانید یک مشاور حقوقی خوب انتخاب کنید ضرورت دارد در وهله اول بدانید مشاور حقوقی اصلا چه کسی است.

مشاور حقوقی به شخصی گفته می‌شود که در رشته حقوق تحصیلات آکادمیک دارد و مجوز و پروانه مشاوره و کارشناس حقوقی دریافت کرده و به صورت تخصصی در یک یا چند زمینه حقوقی به متقاضیان مشاوره می‌دهد.

باید این نکته را خاطر نشان کرد که وکلا نیز می‌توانند به متقاضیان و موکلان خود مشاوره حقوقی بدهند. پس شما می‌توانید یک وکیل دادگستری را انتخاب کنید تا به شما در مورد مسئله پیش آمده، مشاوره حقوقی بدهد.

برای آن که بهترین استفاده را از تایم مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24 داشته باشید، بهتر است پیش از شروع جلسه مشاوره حقوقی آنلاین، سوالات، نگرانی‌ها و مشکلات خود را یادداشت کرده و از مشاور حقوقی بپرسید.

این کار باعث می‌شود موردی را از جا نندازید و راهنمایی کاملی از سوی وکیل دریافت کنید.

به طور خلاصه باید چنین گفت که مشاور حقوقی به کسی گفته می‌شود  که وقتی شما مشکل خود را با او در میان گذاشتید، جنبه حقوقی آن را می‌بیند و راهکارهای حقوقی برای حل آن مشکل را به شما ارائه می‌دهد.

همچنین شما را به صورت کامل و با بیانی ساده نسبت به حق و حقوقتان آگاه می‌کند.

از آن جایی که حقوق خانواده اهمیت بسیار زیادی در جامعه دارد و اولین نهاد تربیت کننده در جامعه محسوب می‌شود، قانونگذار برای آن قواعد و مقررات دقیق و کاملی وضع نموده است.

در این مقررات، تمامی امور خانواده از ازدواج، طلاق، حق ولایت بر فرزند و غیره مورد پیش‌بینی قرار گرفته است. حال اگر افراد در یکی از مسائل مربوط به حقوق خانواده دچار مشکل شدند و درصدد حق‌خواهی برآمدند، باید با یک مشاور حقوقی یا وکیل دادگستری که در این زمینه تخصص و تجربه کافی داشته باشد، مشورت نمایند.

اگر شما تصمیم به جدایی از همسر خود را گرفته‌اید، توصیه ما این است که قبل از آن که اقدامی در جهت طلاق بکنید، با وکلا و کارشناسان طلاق 24 مشورت نموده تا با روند صحیح قانونی طلاق و اقدامات لازم آشنا شوید.

مشاور حقوقی می‌تواند به راحتی اطلاعاتی که شما لازم دارید را در اختیار شما بگذارد و پاسخگوی سوالات شما باشد.

نقش مشاور حقوقی طلاق چیست؟

داشتن وکیل و یا مشورت کردن با مشاور حقوقی در دعاوی خانواده به خصوص طلاق نقش بسیار مهمی دارد و حضور یا عدم حضور وکیل می‌تواد حتی نتیجه دادگاه را تغییر دهد.

وکیل دادگستری به شیوه‌ای علمی و باتوجه به اختیارات و وظایفی که دارد، پرونده را به صورت دقیق تجزیه و تحلیل می‌کند و باعث می‌شود تا پرونده با سرعت بیشتر و آسانی پیش برود و مشکلات و موانع کمتری در مسیر رسیدگی به آن ایجاد گردد.

دعاوی خانواده و به صورت کلی تمامی دعاوی حقوقی حساسیت زیادی دارند و باید به آن‌ها با نهایت دقت و توجه رسیدگی شود تا احتمال بروز خطا کاهش پیدا کند.

زیرا دعاوی خانواده و دعاوی حقوقی با حقوق افراد جامعه در ارتباط است و اگر حقی از کسی ضایع شود  ونتواند در مراجع قضایی حق ضایع شده خود را بازستاند، ضررهای بزرگتری ایجاد خواهد شد.

همچنین بروز خطا در مرحله رسیدگی به یک موضوع ممکن است باعث شود پرونده مدت زمان بیشتری برای حل شدن نیاز پیدا کند و همین امر موجب هدر رفتن عمر طرفین دعوی است. زیرا مجبور هستند تا زمان صدور رای قطعی، در بلاتکلیفی باشند.

به صورت کلی باید چنین گفت که حضور وکیل طلاق در کنار شما باعث می‌شود بسیاری از مشکلات ایجاد نشوند و یا اگر خطایی به وجود آمد، به شکل راحت‌تری برطرف گردد. پس با مشورت با مشاوران و کارشناسان طلاق 24، احتمال رسیدن به حقتان را افزایش دهید.

اپلیکیشن واتساپ

تنظیم دادخواست طلاق به کمک مشاور حقوقی طلاق 24

بهترین کاری که افراد در زمان طلاق گرفتن می‌توانند انجام بدهند این است که با یک وکیل طلاق صحبت و مشورت کنند و سپس دادخواست طلاق خود را به دادگاه تقدیم کنند. تا دادگاه به درخواست آن‌ها رسیدگی کرده و دلایل و اسناد آن‌ها را برای طلاق مشاهده و رای مقتضی را صادر نماید.

از زمانی که قانون حمایت از خانواده در سال 1391 به تصویب رسید، رویه دادگاه تغییر کرد و دیگر دادگاه برای آن که به پرونده طلاق زوجینی رسیدگی کند، به گواهی عدم امکان سازش نیاز پیدا کرد.

این گواهی را نیز خود دادگاه صادر می‌کند و در واقع یکی از مراحلی است که زوجین برای دریافت رای طلاق نیاز به طی کردن آن دارند.

همچنین این نتیجه را از تصویب قانون حمایت از خانواده می‌توان گرفت که زوجین برای طلاق گرفتن حتما باید به دادگاه مراجعه و مراحل مربوطه را طی کنند.

آن‌ها نمی‌توانند سر خود به یکی از دفاتر طلاق و ازدواج مراجعه کرده و تقاضای اجرای صیغه طلاق را بکنند. حتی اگر هر دو زوجین خواهان طلاق باشند.

علاوه بر آن، هدف دیگری که تصویب قانون حمایت از خانواده به همراه داشت این بود که موارد طلاق را محدود کند و زوجین را ملزم کند تا تشریفات طلاق را به ترتیب انجام دهند و چون طی کردن تمام این مراحل زمان‌بر است امکان دارد برخی از زوجین از صرافت آن بی‌افتند و اگر عجولانه تصمیم به طلاق گرفته‌اند، از آن منصرف شوند.

و باید این نکته را نیز اشاره کرد که تصویب قانون حمایت از خانواده باعث شد تا دعاوی خانواده از صلاحیت دادگاه عمومی خارج گردد و در دادگاه مخصوص یعنی دادگاه خانواده مطرح و رسیدگی شود.

هزینه رسیدگی به دعاوی خانواده نیز طبق مقررات آیین دادرسی مدنی است و برای شروع رسیدگی باید هزینه دادرسی را پرداخت کرد مگر آن که دادگاه تشخیص دهد شخص معسر است.

وظیفه‌ی وکیل در مشاوره حقوقی از طریق واتساپ

اگر می‌خواهید با یک وکیل یا کارشناس حقوقی در بستر واتساپ مشورت کرده و راهنمایی دریافت کنید باید بدانید که یک وکیل یا کارشناس حقوقی باید چه وظایفی داشته باشد. به این صورت می‌توانید یک مشاوره حقوقی خوب و کاملی را تجربه نمایید.

وظایفی که یک وکیل برعهده دارد عبارت است از:

 1. وکیلی که در بستر واتساپ با موکل خود جلسه برگزار می‌کند و از آن طریق به او مشاوره حقوقی می‌دهد، چون جلسه حضوری نیست باید مرتبا بررسی کند که آیا موکل حرف‌های او را متوجه شده است یا خیر. و بازخورد او را در برخورد با راهکار حقوقی چک کند تا اگر اشتباه بود آن را اصلاح نماید.
 2. وظیفه‌ دومی که یک وکیل یا کارشناس حقوقی که در واتساپ به افراد مشاوره می‌دهد این است که تمامی جوانب حقوقی مشکل مطرح شده از سوی موکل را بررسی نموده و راه کار مناسب با آن را پیدا و در اختیار وی قرار دهد.
 3. همچنین وکیل وطیفه دارد که برای موکل خود یک برنامه ریزی مشخص کند و در بازه زمانی که معین کرده است به او مشاوره حقوقی درباره مشکلش بدهد.

نکات استفاده از واتساپ برای دریافت مشاوره حقوقی

در ابتدای متن اشاره کردیم که استفاده از فضای مجازی بسار در میان مردم گسترش یافته و بسیاری از کسب و کارها کالاها و خدمات خود را در بستر فضای مجازی در اختیار مردم قرار می‌دهند.

در این میان برخی موسسات حقوقی و وکلا برخی از خدمات خود مثل مشاوره حقوقی را به صورت اینترنتی به مردم ارائه می‌کنند.

چیزی که در اینترنتی و آنلاین شدن خدمات حقوقی تاثیر زیادی داشت راه‌اندازی سامانه ثنا برای ابلاغ اوراق قضایی به صورت الکترونیکی و همچنین ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در سراسر شهرهای ایران بود.

در این میان چون برنامه واتساپ یکی از برنامه‌های پیام‌رسان محبوب میان ایرانیان است و قابلیت‌های متعددی مثل تماس صوتی یا ویدیویی دارد باعث شده تا افراد به دریافت مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24 علاقه نشان بدهند.

در استفاده از خدمات حقوقی که در این برنامه ارائه می‌شود باید نکاتی را در نظر داشت‌ این نکات به شرح زیر است:

 • واتساپ یک اپلیکیشن اینترنتی و آنلاین است. از همین جهت شخصی که می‌خواهد از آن استفاده کند و از طریق آن مشاوره حقوقی دریافت نماید، باید به یک اینترنت قوی متصل باشد تا در دسترسی او اشکالی ایجاد نشود.
 • ممکن است برخی در خارج از خانه و یا محل کار خود به اینترنت متصل نباشند و بسته اینترنتی همراه نداشته باشند. در چنین شرایطی باید در زمانی که وکیل برنامه زمانی برای جلسه مشاوره تنظیم می‌کند، این امر را اطلاع داده تا در زمان‌های اتصال او وکیل برنامه ریزی کند. این کار باعث بالا بردن بازدهی مشاوره خواهد شد.
 • مشاوران و وکلای طلاق 24 حتی در ساعات غیرکاری نیز آماده پاسخ‌دهی به سوالات افراد هستند و اگر در خارج از ساعات کاری سوال حقوقی داشتید، می‌توانید با خیالی راحت از وکلا یا کارشناسان آنلاین بپرسید.

طلاق در واتساپ

چرا باید مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24 را انتخاب کنیم؟

ممکن است برای شما سوال شود که چرا باید از مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24 استفاده کنیم؟

در جواب باید بیان کنیم که گاهی امکان دارد برخی از افراد در طول روز فرصت کافی برای مراجعه حضوری به یکی از دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی را نداشته باشند اما نیاز مبرمی به مشاوره حقوقی برای حل مشکل خود داشته باشند.

یا آن که گاهی برای افراد زمان زیادی وجود ندارد که صبر کنند تا موسسات حقوقی به آن‌ها نوبت مشاوره حضوری بدهند و بعد مسیری را در ترافیک‌های روزانه طی نموده تا به موسسه برسند، بلکه آن‌ها نیاز دارند در یک زمانی کوتاه و سیرع پاسخ سوال حقوقی خود را پیدا کنند.

همچنین امکان دارد کسی توان صحبت کردن نداشته باشد اما بتواند مشکل خود را برای وکیل بنویسد.

برای افراد فوق بهترین راه مشاوره حقوقی آنلاین است تا بتوانند تنها با اتصال به یک اینترنت قوی و برقراری ارتباط با یک وکیل یا کارشناس حقوقی آنلاین در پلتفرم طلاق 24، پاسخ سوال حقوقی خود را دریافت کنند.

به این ترتیب دیگر آن‌ها نیاز ندارند که مرخصی گرفته و یا مدت زیادی را منتظر نوبت حضوری و طی کردن مسیری در ترافیک کنند.

سامانه طلاق 24 که مهمترین دغدغه خود را رسیدگی و حل مشکلات حقوقی افراد جامعه می‌داند تلاش خود را کرده تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی در فضای مجازی کار بسیاری از افراد را راحت کند. و این خود یک مزیت است مخصوصا در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا و شیوع گسترده آن.

مواردی که در مشاور حقوقی در واتسپ طلاق 24 باید به آن دقت کنیم:

برای آن که یک مشاوره حقوقی خوبی را تجربه کنید نکاتی که وجود دارد که رعایت کردن آن‌ها بسیار مفید خواهد بود. این نکات از قرار زیر است:

 • به خوبی به پرسش‌های وکیل یا مشاور پاسخ دهید:

اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید تا یک مشاوره حقوقی خوبی داشته باشید این است که به سوالاتی که وکیل یا کارشناس حقوقی از شما می‌پرسد با دقت و به درستی پاسخ دهید.

مشاور حقوقی قصد دارد با این سوالات به موضوع پرونده شما آشنایی پیدا کند و مشکل را به صورت کامل متوجه شود. اگر مشاور به خوبی مشکل شما را بفهمد می‌تواند بهترین راه حل را به شما ارئه بدهد.

بنابراین توصیه می‌شود در زمان دریافت مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24، تمام سوالات مشاور را پاسخ دهید تا بتواند با درک مسئله شما را راهنمایی کند.

 • به مشاور حقوقی خود اعتماد کنید و جزئیات پرونده را با او در میان بگذارید:

زمانی که اقدام به دریافت مشاوره حقوقی به صورت آنلاین می‌کنید، باید به صورت کامل به مشاور خود اعتماد کرده و تمامی نکات و مواردی که در مورد موضوع شما وجود دارد را با او در میان بگذارید.

هر ایده‌ای که در ذهن خود دارید را به وکیل بگویید حتی اگر فکر می‌کنید مسخره و پیش پا افتاده است. همین موارد باعث روشن شدن موضوع پیش وکیل خواهد شد.

 • نکات گفته شده از زبان وکیل را حتما یادداشت کنید:

کسانی که در یک زمینه تخصص دارند از اصطلاحات تخصصی که در آن رشته وجود دارد استفاده می‌کنند. این موضوع در مورد وکلا نیز صدق می‌کند.

یک جمله‌ای که مشاور حقوقی می‌گوید ممکن است اصطلاحاتی اشته باشد و شما با یادداشت کردن نکات اصلی می‌توانید بازدهی خود را از جلسه مشاوره بیشتر کرده و استفاده‌های بیشتری ببرید.

علاوه بر آن یادداشت کردن سخنان مهم وکیل یا مشاور حقوقی باعث می‌شود تا آن‌ها را فراموش نکنید و یا حتی در تجربه‌های مشابه بعدی بتوانید از آن استفاده کنید.

توصیه ما این است که حتما قوانینی که وکیل یا مشاور حقوقی به آن استناد می‌کند را یادداشت کنید تا بتوانید بعدا آن‌ها را مطالعه نمایید.

برای یادداشت کردن نکات جلسه مشاوره می‌توانید از برنامه گوگل داکس (Google Docs) هم استفاده کنید. مزیتی که این برنامه دارد این است که می‌توانید یادداشت‌های خود را در حساب گوگل ذخیره کنید و همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

 • با مشاور حقوقی خود صادق باشید:

مهم‌ترین اصل در تجربه یک مشاوره حقوقی خوب این است که با وکیل خود صادق باشید. شما به دنبال این هستید که مشکل خود را به وسیله وکیل حل کنید.

وکیل تا نداند حقیقت موضوع چیست نمی‌تواند راهنمایی مفیدی به شما ارائه دهد. پس اگر می‌خواهد بهترین راه حل را دریافت کنید تمام جزئیات را به صورت صادقانه با وکیل درمیان بگذارید و هیچ چیز را از او پنهان نکنید.

 • به سن و جنسیت وکیل توجهی نداشته باشید:

کم اهمیت‌ترین فاکتور و معیار در انتخاب وکیل یا مشاور حقوقی، سن و جنسیت است. تصورات خود را مبنی بر اینکه وکیل مرد کارآمدتر است یا وکیل مسن بهتر است دور بریزید.

بسیاری از وکلای خانم در سامانه طلاق 24 وجود دارند که توانایی و مهارت‌های بسیار زیادی دارند و یا وکلا و کارشناسان جوانی که اطلاعات به روز و تحصیلات بیشتری دارند و بهتر می‌توانند شما را راهنمایی کند. ملاک خود را برای انتخاب وکیل بر روی تجربه، تخصص و مهارت او بگذارید.

استفاده از واتساپ

هزینه مشاوره حقوقی در واتسپ طلاق 24

وکیل و کارشناس حقوقی برای آنکه زمانی را جهت برقراری جلسه مشاوره آنلاین در واتسپ تنظیم کند و مدارک و اسنادی که موکل ارائه می‌دهد را مطالعه و بررسی نماید و در نهایت راهنمایی و راه‌حل‌های لازم را به او ارائه بدهد، باید زمان و انرژی زیادی مصرف کند.

در نتیجه لیاقت این را خواهد داشت که در مقابل صرف زمان و انرژی خود مبلغی بابت حق المشاوره از شخص دریافت کند.

البته هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. زیرا سامانه طلاق 24 همیشه در تلاش بوده است تا تا جای ممکن حق المشاوره کمی از افراد دریافت کند و میزان حق المشاوره بستگی به میزان وقت و انرژی است که از وکیل گرفته می‌شود.

واضح است که کسی که تنها یک سوال می‌پرسد با کسی که چندین سوال از مشاور می‌پرسد، حق المشاوره یکسانی پرداخت نخواهند کرد.

هزینه وکیل و مشاوره حقوقی آنلاین را می‌توانید کارت به کارت کرده و رسید تراکنش را به وکیل نشان بدهید.

چطور به مشاوره حقوقی در واتساپ اطمینان کنیم؟

شخصی که می‌خواهد به مردم مشاوره حقوقی بدهد باید صلاحیت‌های لازم را داشته باشد. زیرا گفتن یک حرف اشتباه به موکل ممکن است باعث ورود خسارت به او گردد.

مشاوری صلاحیت لازم را دارد که یا وکیل دادگستری با پروانه وکالت معتبر باشد و یا آن که در رشته حقوق تحصیلا آکادمیک عالی داشته باشد و بتواند با تکیه بر دانشش اشخاص را راهنمایی کند. فردی که این ویژگی‌ها را داشته باشد قابل اعتماد خواهد بود.

چه زمانی وکیل یا کارشناس حقوقی می‌تواند بهترین مشاوره را در واتساپ به افراد ارائه دهد؟

کارشناس حقوقی برای آن که بتواند به افراد چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری مشاوره بدهد باید مجوز لازم را داشته باشد. همچنین وکلا نیز باید پروانه وکالت معتبری داشته باشند تا بتوانند به موکلان و مراجعه کنندگان خود مشاوره حقوقی بدهند.

مشاوره حقوقی در واتساپ چه مزایایی دارد؟

مشاوره حقوقی در واتساپ طلاق 24 بسیار سریع‌تر و فوری‌تری نسبت به مشاوره حضوری انجام می‌گیرد و فرد می‌تواند بدون اتلاف وقت به پاسخ سوال خود دست یابد.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر برای دریافت پاسخ خود عجله دارید از طریق واتس‌اپ با کارشناسان و وکلای مجموعه طلاق 24 در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
وکیل خانواده: ۸۷۱۳۲۳۳۳ - ۰۲۱